PZU3.6B1A,115
DIODE ZENER 3.6V 320MW SOD323
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SC-76
Seri / Aile Numarası
PZU3.6B1A
PZU3.6B1A,115 Hakkında
PZU3.6B1A,115, Nexperia tarafından üretilen 3.6V nominal voltajlı Zener diyottur. 320mW güç kapasitesi ile, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılan bir yarı iletken elementidir. Surface mount SOD-323 (SC-76) paketinde sunulan bu bileşen, 1V'ta 5µA reverse leakage akımı ve 100mA'ta maksimum 1.1V forward voltajı ile karakterize edilmiştir. İmpedansı maksimum 90 Ohm, toleransı ±2% olup, -55°C ile 150°C arasında çalışır. Voltaj referans devreleri, transient koruma, sinyal kırpma ve güç kaynakları gibi elektronik tasarımlarda yaygın olarak uygulanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SC-76, SOD-323
Part Status Active
Power - Max 320 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V