PZM6.8NB1,115
DIODE ZENER 6.8V 300MW SMT3
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
PZM6.8NB1
PZM6.8NB1,115 Hakkında
PZM6.8NB1,115, NXP Semiconductors tarafından üretilen 6.8V nominal değerinde bir Zener diyottur. 300mW güç kapasitesine sahip bu bileşen, TO-236-3 (SOT-23-3) paketinde sunulmakta ve yüzey montajına uygundur. ±2% tolerans ile üretilen diyot, voltaj regülasyonu, EMI/RFI süzgeçleme ve transient koruma uygulamalarında kullanılır. 15Ω maksimum impedansı ve -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığı ile standart endüstriyel ve tüketici elektroniksi uygulamaları için tasarlanmıştır. 2µA @ 3.5V ters sızıntı akımı özelliğine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SMT3; MPAK
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V