PZM12NB3,115
DIODE ZENER 12V 300MW SMT3
Seri / Aile Numarası
PZM12NB3
PZM12NB3,115 Hakkında
PZM12NB3,115, NXP Semiconductors tarafından üretilen 12V nominal değerine sahip surface mount Zener diyottur. 300mW güç kapasitesi ile tasarlanan bu bileşen, TO-236-3 (SOT-23-3) paketinde sunulmaktadır. Maksimum 10 Ohm Zzt empedansı ve ±2% tolerans ile hassas voltaj regülasyonu sağlar. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, düşük ters akım kaçağı (100 nA @ 9V) sayesinde güç kaynakları, voltaj limiteri devreleri ve sinyal koruması uygulamalarında kullanılır. SMT3 paket tipi ile otomatik monte için uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SMT3; MPAK
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V