PX3AF1BS300PSCHX
PX3 PRESSURE TRANSDUCER; METRIPA
Seri / Aile Numarası
PX3AF1BS300PSCHX
PX3AF1BS300PSCHX Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±1%
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder, Threaded
Termination Style Connector
Voltage - Supply 8V ~ 30V