PX2GN1XX200PSCHX
Seri / Aile Numarası
PX2GN1XX200PSCHX
PX2GN1XX200PSCHX Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 750PSI (5171.07kPa)
Operating Pressure 200PSI (1378.95kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder
Part Status Obsolete
Termination Style Wire Leads
Voltage - Supply 8V ~ 30V