PX2CN1XX200PSCHX
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER
Üretici
WEC
Seri / Aile Numarası
PX2CN1XX200PSCHX
PX2CN1XX200PSCHX Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 750PSI (5171.07kPa)
Operating Pressure 200PSI (1378.95kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder
Part Status Active
Termination Style Connector
Voltage - Supply 8V ~ 30V