PX2AN2XX300PSCHX
PRESSURE TRANSDUCER PSIG 300PSI
Seri / Aile Numarası
PX2AN2XX300PSCHX
PX2AN2XX300PSCHX Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Maximum Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 4 mA ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder
Part Status Obsolete
Termination Style Connector
Voltage - Supply 8V ~ 30V