PTGLS0ARR15M1B51B0
THERMISTOR PTC 16V 0.15 OHM 120C
Seri / Aile Numarası
PTGLS0ARR15M1B51B0
PTGLS0ARR15M1B51B0 Hakkında
Murata Electronics tarafından üretilen PTGLS0ARR15M1B51B0, PTC termistör teknolojisine dayalı sıcaklık sensörüdür. 150 miliohm nominal direnç değeri ve 16V nominal gerilim ile tasarlanmış bu komponent, -10°C ile 60°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılır. 0.15 ohm direnç değeri ile maksimum 2.6W güç tüketebilir. Through-hole montaj türü ile 11.5mm çapında disk şeklinde kasa içinde sunulan bu PTC termistörü, aşırı akım koruması, sıcaklık kontrolü ve termal sensör uygulamalarında kullanılır. ±20% direnç toleransı ile elektrik devrelerinde kendi kendini sınırlayan akım kaynağı olarak görev yapabilir.
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case Disc, 11.5mm Dia x 4.0mm W
Part Status Obsolete
Power - Max 2.6 W
Resistance @ 25°C 150 mOhms
Resistance Tolerance ±20%