PTFT1206L6801JV
THERMISTOR PTC 6.8K OHM 5% 1206
Seri / Aile Numarası
PTFT1206L6801J
PTFT1206L6801JV Hakkında
PTFT1206L6801JV, Vishay / Dale tarafından üretilen surface mount PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. 1206 SMD paketinde sunulan bu bileşen, 25°C'de 6.8 kΩ nominal direnç değerine ve ±5% toleransa sahiptir. -55°C ile 125°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilen termistör, 125 mW maksimum güç dağıtımı kapasitesiyle tasarlanmıştır. PTC termistörleri sıcaklık artışıyla direncinin artan karakteristiği nedeniyle overcurrent koruması, ısıtma elemanları ve sıcaklık kompanzasyonu uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Bileşen güncel üretimde devam etmemektedir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 6.8 kOhms
Resistance Tolerance ±5%