PTFT0805L6801JW
THERMISTOR PTC 6.8K OHM 5% 0805
Seri / Aile Numarası
PTFT0805L6801
PTFT0805L6801JW Hakkında
PTFT0805L6801JW, Vishay Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC (Pozitif Sıcaklık Katsayılı) termistördür. 6.8 kOhm nominal dirençe sahip bu bileşen, 0805 SMD paketinde gelmekte ve -55°C ile 125°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. ±5% direnç toleransı ile üretilen komponentin maksimum güç tüketimi 100 mW'tır. PTC termistörler sıcaklığa bağlı olarak dirençlerinin artmasını kullanan uygulamalarda tercih edilir. Aşırı akım koruması, sıcaklık kontrolü ve termal anahtarlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılırlar. Kompakt 0805 boyutu, yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarına uygun olup, endüstriyel kontrol, consumer elektronik ve otoomotiv uygulamalarında yer alabilir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 6.8 kOhms
Resistance Tolerance ±5%