PTFT0603L1002JW
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 0603
Seri / Aile Numarası
PTFT0603L1002JW
PTFT0603L1002JW Hakkında
PTFT0603L1002JW, Vishay / Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC (Pozitif Sıcaklık Katsayılı) termistördür. 0603 (1608 Metric) paket tipinde sunulan bu bileşen, 25°C'de 10 kΩ nominal dirençe ve ±5% toleransa sahiptir. -55°C ile 125°C arasında çalışan cihazda maksimum 75 mW güç tüketimine izin verir. PTC termistörler sıcaklık arttıkça direnci hızla yükselten karakteristik göstererek, aşırı akım ve aşırı sıcaklık koruması, ısıtma uygulamaları ve sıcaklık sensör uygulamalarında kullanılır. Küçük boyutu ve düşük güç tüketimi, kompakt elektronik tasarımlarda tercih edilmesini sağlar.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 75 mW
Resistance @ 25°C 10 kOhms
Resistance Tolerance ±5%