PTCHP12S090HYE
THERMISTOR PTC 1.2K OHM 35% COIN
Seri / Aile Numarası
PTCHP12S090HYE
PTCHP12S090HYE Hakkında
Vishay PTCHP12S090HYE, 1.2 kOhm direnç değerine sahip PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. Coin 11.8mm çapında ve 2.0mm genişliğinde kompakt paketlemesi ile tasarlanmıştır. -40°C ile 85°C arasında çalışma sıcaklık aralığında kullanılmaktadır. ±35% direnç toleransı ile 25°C'de kalibre edilmiş olup, sıcaklık değişimlerine duyarlı uygulamalarda kullanılan elektrik devrelerinde sıcaklık ölçümü, kompenzasyon ve koruması için uygulanır. Clamp On montaj tipi ile sabit yapılara tutturulabilir. Tüketici elektroniği, ısıtma sistemleri ve endüstriyel kontrol uygulamalarında yaygın olarak tercih edilmektedir.
Mounting Type Clamp On
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Coin 11.8mm Dia x 2.0mm W
Part Status Active
Resistance @ 25°C 1.2 kOhms
Resistance Tolerance ±35%