PS07-S60MP-6P
PRESSURE SENSOR, RATIOMETRIC, 6M
Seri / Aile Numarası
PS07-S60MP
PS07-S60MP-6P Hakkında
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 1740.45PSI (12000kPa)
Operating Pressure 0 ~ 870PSI (0 ~ 6000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 60 mV ~ 150 mV