PS05-S60MP-5W
PRESSURE SENSOR, RATIOMETRIC, 6M
Seri / Aile Numarası
PS05-S60MP
PS05-S60MP-5W Hakkında
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 1740.45PSI (12000kPa)
Operating Pressure 0 ~ 870PSI (0 ~ 6000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 60 mV ~ 150 mV