PS03-S60MP-A4W
PRESSURE SENSOR, RATIOMETRIC, 6M
Üretici
CUI Devices
Paket/Kılıf
Module
Seri / Aile Numarası
PS03-S60MP
PS03-S60MP-A4W Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 1740.45PSI (12000kPa)
Operating Pressure 0 ~ 870PSI (0 ~ 6000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 60 mV ~ 150 mV