PS03-S100MP-V4W
PRESSURE SENSOR, RATIOMETRIC, 10
Seri / Aile Numarası
PS03-S100MP
PS03-S100MP-V4W Hakkında
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 2900.75PSI (20000kPa)
Operating Pressure 0 ~ 1450.38PSI (0 ~ 10000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 80 mV ~ 120 mV
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case Module
Part Status Active
Port Style No Port
Pressure Type Sealed Gauge
Termination Style Wire Leads
Voltage - Supply 10V ~ 15V