PS03-A10MP-V4W
PRESSURE SENSOR, RATIOMETRIC, 1M
Üretici
CUI Devices
Paket/Kılıf
Module
Seri / Aile Numarası
PS03-A10MP
PS03-A10MP-V4W Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 290.08PSI (2000kPa)
Operating Pressure 0 ~ 145.04PSI (0 ~ 1000kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 80 mV ~ 120 mV
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case Module
Part Status Active
Port Style No Port
Pressure Type Absolute
Termination Style Wire Leads
Voltage - Supply 10V ~ 15V