PMEG4005ESFYL
DIODE SCHOTTKY 40V 0.5A SOD962
Paket/Kılıf
0201 (0603 Metric)
Seri / Aile Numarası
PMEG4005ES
PMEG4005ESFYL Hakkında
PMEG4005ESFYL, Nexperia tarafından üretilen hızlı kurtarma Schottky diyotudur. 40V DC ters voltaj derecelendirilmesine ve 500mA ortalama doğrultulmuş akıma sahiptir. SOD962 (0201) yüzey montajlı paketinde sunulan bu bileşen, düşük ileri voltaj düşüşü (880mV @ 500mA) ve 1.28ns reverse recovery time ile karakterizedir. 17pF kapasitansa (1V, 1MHz) ve 6.5µA ters kaçak akımına (40V) sahiptir. 150°C maksimum çalışma sıcaklığı ile tasarlanmıştır. Anahtarlama güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler, LED sürücüleri ve düşük voltaj uygulamalarında doğrultucu diyot olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 6.5 µA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 1.28 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DSN0603-2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 500 mA