PDZ6.8BGWX
DIODE ZENER 6.8V 365MW SOD123
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
PDZ6.8B
PDZ6.8BGWX Hakkında
PDZ6.8BGWX, Nexperia tarafından üretilen 6.8V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. SOD-123 yüzeye monte paketinde sunulan bu bileşen, 365mW güç kapasitesi ile düşük ve orta güç uygulamalarında voltaj regülasyonu ve koruma işlevlerini gerçekleştirir. 40 Ohm impedans ve 500 nA ters kaçak akım özellikleriyle, güç kaynakları, seri/paralel voltaj stabilizatörleri, transient koruma devrelerinde ve kelepçeleme uygulamalarında kullanılır. -40°C ile +150°C arasında çalışan bu diyot, ±2.06% tolerans ile üretilmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 365 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±2.06%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V