PDZ20B-QX
TRANS PREBIAS NPN/PNP
Paket/Kılıf
SC-76
Seri / Aile Numarası
PDZ20B
PDZ20B-QX Hakkında
PDZ20B-QX, Nexperia tarafından üretilen 20V nominal Zener diyottur. SC-76/SOD-323 yüzeye monte paketinde sunulan bu bileşen, 400mW maksimum güç dağıtabilir ve ±2% toleransa sahiptir. 150°C çalışma sıcaklığında, 50nA ters sızıntı akımı ve 20 Ohm maksimum empedansı ile karakterize edilmiştir. 1.1V forward voltajı (100mA'de) özelliğine sahip olan PDZ20B-QX, voltaj regülasyonu, transient koruma ve devre stabilizasyonu uygulamalarında kullanılır. Küçük form faktörü nedeniyle yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 15 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SC-76, SOD-323
Part Status Active
Power - Max 400 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V