NXPSC106506Q
DIODE SCHOTTKY 650V 10A TO220AC
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
NXPSC106506Q
NXPSC106506Q Hakkında
WeEn Semiconductors tarafından üretilen NXPSC106506Q, Silicon Carbide Schottky diyot teknolojisine dayanan yüksek voltaj doğrultma uygulamaları için tasarlanmış bir diyottur. 650V ters voltaj dayanımına sahip bu bileşen, 10A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile güç kaynakları, invertörler, UPS sistemleri ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. 1.7V maksimum ileri voltaj düşümü ve 0ns reverse recovery time ile SiC Schottky teknolojisinin avantajlarından yararlanır. TO-220-2 paketinde monte edilen komponent, 175°C'ye kadar çalışabilir ve düşük ters kaçak akımı (250µA @ 650V) sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 300pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 650 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A