NPI-15B-352SH
SENSOR PRES 507.6PSI SEALED GAUG
Seri / Aile Numarası
NPI-15B-352SH
NPI-15B-352SH Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 1015.26PSI (7000kPa)
Operating Pressure 507.63PSI (3500kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 200 mV
Part Status Active
Port Style Threaded
Pressure Type Sealed Gauge
Termination Style Flex Cable
Voltage - Supply 10V ~ 15V