NPH-8-100AH
SENSOR PRES 15PSI ABS TO-8
Paket/Kılıf
TO-233AA
Seri / Aile Numarası
NPH-8-100AH
NPH-8-100AH Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.1%
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 58.02PSI (400kPa)
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 100 mV