NPC-1210-100A-3-S
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP
Seri / Aile Numarası
NPC-1210-100A-3-S
NPC-1210-100A-3-S Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.1%
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 200PSI (1378.95kPa)
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 100 mV