NCP18XQ102J03RB
THERMISTOR NTC 1KOHM 3650K 0603
Seri / Aile Numarası
NCP18XQ102J03RB
NCP18XQ102J03RB Hakkında
Murata Electronics tarafından üretilen NCP18XQ102J03RB, 1kΩ nominal dirençli ve 3650K B değerine sahip bir Surface Mount NTC (Negative Temperature Coefficient) termistördür. 0603 (1608 Metric) paket boyutunda sunulan bu bileşen, -40°C ile 125°C işletme sıcaklık aralığında çalışabilir. 100mW maksimum güç tüketimi ile sınırlanan NTC termistör, sıcaklık ölçümü ve kontrolü uygulamalarında, hava koşullandırma sistemlerinde, endüstriyel ısı sensörleri, güç kaynakları, tıbbi cihazlar ve otomotiv elektronik sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. ±5% direnç toleransı ve ±2% B Value toleransı ile belirtilen özellikler sunmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
B Value Tolerance ±2%
B25/100 3706K
B25/50 3650K
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance in Ohms @ 25°C 1K
Resistance Tolerance ±5%