MSKD165-16
DIODE MODULE 1.6KV 165A SD2
Paket/Kılıf
D2
Seri / Aile Numarası
MSKD165-16
MSKD165-16 Hakkında
MSKD165-16, Microchip Technology tarafından üretilen 1.6kV 165A kapasiteli diyot modülüdür. Common Cathode konfigürasyonunda iki diyotu içeren bu komponent, D2 paketinde chassis mount şeklinde tasarlanmıştır. 165A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine ve 1600V maksimum ters gerilime sahiptir. 1.4V maksimum forward voltajı ile 300A akımda çalışabilmektedir. Standard recovery tipi diyotlar içeren bu modül, güç kaynakları, konverter devreleri ve elektrik tüketim uygulamalarında doğrultma işlemi için kullanılır. Artık üretim durdurulmuş (Obsolete) bir bileşendir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 165A
Current - Reverse Leakage @ Vr 9 mA @ 1600 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case D2
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 300 A