MSKD165-12
DIODE MODULE 1.2KV 165A SD2
Paket/Kılıf
D2
Seri / Aile Numarası
MSKD165
MSKD165-12 Hakkında
MSKD165-12, Microchip Technology tarafından üretilen 1.2kV 165A kapasiteli doğrultucu diyot modülüdür. Ortak katot (Common Cathode) konfigürasyonunda düzenlenen bir çift diyottan oluşur. SD2 paketi ile chassis montajına uygun tasarlanmıştır. 300A akım değerinde 1.4V maksimum ileri voltaj düşüşü ve 1200V tersine uygulanan voltajda 9mA ters kaçak akımı karakteristiğine sahiptir. Standard recovery özelliği ile >500ns recovery zamanına ve >200mA (Io) akımında çalışır. İyileştirici devrelerde, güç kaynakları ve endüstriyel doğrultucu uygulamalarında kullanılır. Ürün obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 165A
Current - Reverse Leakage @ Vr 9 mA @ 1200 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case D2
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 300 A