MSCD165-12
DIODE MODULE 1.2KV 165A SD2
Paket/Kılıf
D2
Seri / Aile Numarası
MSCD165
MSCD165-12 Hakkında
MSCD165-12, Microchip Technology tarafından üretilen 1.2kV 165A kapasiteli doğrultucu diyot modülüdür. Seri bağlı diyot çifti konfigürasyonunda tasarlanan bu komponentin ortalama doğrultulmuş akımı diyot başına 165A'dir. 1200V'ta maksimum ters gerilim kapasitesine sahip olan bileşen, 300A akım koşullarında maksimum 1.4V'luk ön gerilime sahiptir. Standart recovery hızında (>500ns, >200mA) çalışan bu diyot, yüksek güçlü doğrultma uygulamalarında, endüstriyel power supply'lerde ve enerji dönüşüm sistemlerinde kullanılır. Chassis mount D2 paketinde sunulan bileşen, 9mA ters kaçak akımı karakteristiğine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 165A
Current - Reverse Leakage @ Vr 9 mA @ 1200 V
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case D2
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 300 A