MPX2100GP
SENSOR GAUGE PRESS 14.5 PSI MAX
Paket/Kılıf
4-SIP Module
Seri / Aile Numarası
MPX2100
MPX2100GP Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 58.02PSI (400kPa)
Operating Pressure 14.5PSI (100kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 40 mV (10V)
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case 4-SIP Module
Part Status Obsolete
Port Style Barbed
Pressure Type Vented Gauge
Termination Style PC Pin
Voltage - Supply 10V ~ 16V