MPX2100A
PEIZORESISTIVE SENSOR, ABSOLUTE,
Paket/Kılıf
4-SIP Module
Seri / Aile Numarası
MPX2100A
MPX2100A Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 58.02PSI (400kPa)
Operating Pressure 0 ~ 14.5PSI (0 ~ 100kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 40 mV
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case 4-SIP Module
Part Status Active
Port Style No Port
Pressure Type Absolute
Termination Style PCB
Voltage - Supply 10V ~ 16V