MMSZ8V2T1G
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123
MMSZ8V2
MMSZ8V2T1G Hakkında
MMSZ8V2T1G, onsemi tarafından üretilen 8.2V nominal gerilim değerine sahip tekil Zener diyottur. SOD-123 yüzey monte paketinde sunulan bu bileşen, 500mW güç dağıtımına kapasitedir. ±5% tolerans ile hassas gerilim referansı sağlar. -55°C ile +150°C arasında çalışan bu diyot, düşük 15Ω empedans ve 700nA ters sızıntı akımına (5V'de) sahiptir. Gerilim regülatörleri, koruma devreleri, güç kaynakları ve sinyal tutarlama uygulamalarında kullanılan bu komponent, güvenilir referans gerilimi ve aşırı gerilim koruması sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V