MMBZ5250B
DIODE ZENER 20V 300MW SOT-23
Üretici
Rectron USA
Seri / Aile Numarası
MMBZ5250B
MMBZ5250B Hakkında
MMBZ5250B, 20V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. SOT-23 yüzey monte paketinde sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç dağıtma kapasitesine ve 25 Ohms maksimum impedansa sahiptir. Ters yönde 100nA sızıntı akımı ile karakterize edilen MMBZ5250B, voltaj regülasyonu, klamplama ve koruma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. ±5% tolerans ile üretilen bu diyot, düşük güçlü devre tasarımlarında referans voltaj sağlanması gerektiğinde tercih edilir. Forward voltajı 10mA akımda maksimum 900mV'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOT-23
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V