MMBZ5250B
DIODE ZENER 20V 350MW SOT23-3
Üretici
onsemi
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
MMBZ5250B
MMBZ5250B Hakkında
MMBZ5250B, onsemi tarafından üretilen 20V nominal voltajlı bir Zener diyottur. SOT-23-3 (TO-236-3) SMD paketinde sunulan bu komponent, 350mW güç kapasitesine sahiptir. ±5% voltaj toleransı ile tasarlanan bu diyot, 100nA ters sızıntı akımı ve maksimum 25Ω empedansla çalışır. -55°C ile +150°C arasında geniş çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir. Voltaj düzenlemesi, EMI/RFI filtreleme, transiyent koruma ve surge suppression uygulamalarında kullanılan temel bir elektronik komponentdir. Surface mount montaj türü nedeniyle yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında idealdir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOT-23-3
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V