MM5Z6V2T1G
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD523
Seri / Aile Numarası
MM5Z6V2T1G
MM5Z6V2T1G Hakkında
MM5Z6V2T1G, onsemi tarafından üretilen 6.2V nominal Zener voltajına sahip tekil Zener diyottur. 500mW güç kapasitesiyle tasarlanmış bu bileşen, 10 Ohms maksimum impedansa (Zzt) sahiptir. Surface mount SOD-523 paketinde sunulan bu diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. 4V'ta ters sızıntı akımı 3 µA ve ±6.5% tolerans değerleriyle karakterize edilmiştir. 10mA'de ileri doğru gerilim 900mV'tur. Voltaj regülasyonu, koruma devreleri ve sabit voltaj referans uygulamalarında kullanılmaya uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±6.5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V