MCP4662T-503E/MF
IC DGTL POT 50KOHM 257TAP 10DFN
Paket/Kılıf
10-VFDFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4662T
MCP4662T-503E/MF Hakkında
MCP4662T-503E/MF, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençle 257 tap konumuna sahip olan bu IC, rheostat konfigürasyonda çalışır ve I²C arayüzü üzerinden kontrol edilir. Non-volatile bellek sayesinde ayarlar güç kaybından sonra korunur. Ses kontrolü (Mute) ve seçilebilir adres özellikleriyle tasarlanmıştır. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan cihaz, -40°C ~ 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Surface mount 10-DFN paketi ile endüstriyel ve tüketici uygulamalarında ses, ses frekansı ayarlama ve analog sinyal kontrol uygulamalarında tercih edilir.
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 10-VFDFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V