MCP4651T-503E/ML
IC DGTL POT 50KOHM 257TAP 16QFN
Paket/Kılıf
16-VQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4651
MCP4651T-503E/ML Hakkında
MCP4651T-503E/ML, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ dirençli yapısı ve 257 dokunuş noktası ile hassas direnç ayarlaması sağlar. I²C ara yüzü sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilir. Volatile bellek tipine sahip olan komponent, 1.8V ile 5.5V arasında çalışmakta ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilmektedir. Sessize alma (mute) ve seçilebilir adres özellikleri bulunmaktadır. Surface mount teknolojisi ile 16-QFN pakette sunulan bu bileşen, ses kontrol sistemleri, analog sinyal işleme, kalibre edilebilir filtreler ve prosedürel ayarlanmış uygulamalarında kullanım bulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 16-VQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 16-QFN (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V