MCP4642-502E/UN
IC DGTL POT 5KOHM 129TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4642
MCP4642-502E/UN Hakkında
MCP4642-502E/UN, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 5kΩ nominal dirençle, 129 tap çözünürlüğü sunar. I²C arayüzü ile kontrol edilebilen bu bileşen, rheostat konfigürasyonunda çalışmaktadır. Seçilebilir adres özelliği sayesinde aynı bus üzerinde birden fazla cihaz kullanılabilir. Non-volatile bellek sayesinde ayarlar kapanma sonrasında korunur. 1.8V ile 5.5V arasında besleme voltajında çalışabilen ve -40°C ile 125°C arasında sıcaklık derecesine dayanıklı bu IC, ses ses amplifikatörleri, kazanç kontrolü, ışıklandırma dimeri ve kalibrasyonlu analog devreler gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. 10-MSOP yüzey montajlı paketinde sunulur.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V