MCP4551T-104E/MF
IC DGTL POT 100KOHM 257TAP 8DFN
Paket/Kılıf
8-VDFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4551
MCP4551T-104E/MF Hakkında
MCP4551T-104E/MF, Microchip Technology tarafından üretilen 100kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile iletişim kuran bu entegre devre, 257 dokunma noktasına ve sessiz moduna sahiptir. 1.8V ile 5.5V arası giriş voltajında çalışabilen bileşen, ses amplifikatörleri, ses kontrol sistemleri, kalibrasyonlu sensör giriş aşamaları ve analog sinyal seviye ayarlamalarında kullanılır. Linear taper özelliği ile doğrusal direnç değişimi sağlar. 8-VDFN paketinde sunulan bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir çalışma sunar.
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V