MCP4551-103E/MS
IC DGTL POT 10KOHM 257TAP 8MSOP
Paket/Kılıf
8-MSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4551
MCP4551-103E/MS Hakkında
MCP4551-103E/MS, Microchip Technology tarafından üretilen 10kΩ değerinde dijital potansiyometredir. I²C seri arayüzü ile kontrol edilebilen bu entegre devre, 257 tap konumunda hassas direnç ayarlaması sağlar. Mute ve adreslenebilir işlevleriyle ses kontrolü, ses seviyesi ayarlaması, ön-kalibrasyonlu devre tamamlama ve değişken frekans osilatör uygulamalarında kullanılır. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilen düşük güç tüketimine sahip bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar. Surface mount 8-MSOP paketinde sunulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Mute, Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V