MCP4531-104E/MS
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 8MSOP
Paket/Kılıf
8-MSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4531
MCP4531-104E/MS Hakkında
MCP4531-104E/MS, Microchip Technology tarafından üretilen 8-MSOP paketinde sunulan 100kΩ dijital potansiyometredir. I²C arayüzü ile haberleşme yapabilen bu bileşen, 129 tap yapısına sahiptir ve seçilebilir adres özelliğine destekler. Geniş çalışma sıcaklığı aralığında (-40°C ile 125°C) kullanılabilir. 1.8V ile 5.5V arasında beslenebilen, volatile bellek tipi olan bu dijital potansiyometre, ses kontrol, cihaz kalibrasyonu, sinyal seviyesi ayarlaması ve analog devre kontrolü gibi uygulamalarda kullanılır. Linear taper yapısı ile doğrusal hareket karakteristiği sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Features Selectable Address
Interface I²C
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 1
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 8-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V