MCP4451-104E/ST
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4451
MCP4451-104E/ST Hakkında
MCP4451-104E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometreyi içeren entegre devrelerin bir üyesidir. 100kΩ direnç değeri, 257 tap konumu ve I²C iletişim arayüzü ile ses kontrol sistemleri, analog sinyal ayarlama, yaşlı attenüasyon ve kalibrasyonu gerektiren uygulamalarda kullanılır. Mute ve adres seçme özelliğine sahiptir. Volatile hafıza ile yapılandırma ayarlarını barındırır. -40°C ile 125°C arasında çalışabilme kapasitesi sayesinde geniş sıcaklık aralığındaki uygulamalara uyarlanabilir. Surface mount paketi (20-TSSOP) ve 1.8V-5.5V beslenme gerilimi desteği ile modern dijital ve analog sistem tasarımlarında tercih edilen bir bileşendir.
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V