MCP4442-103E/ST
IC DGT POT 10KOHM 129TAP 14TSSOP
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4442
MCP4442-103E/ST Hakkında
MCP4442-103E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 10kΩ direnç değeri ile 129 tap konumunda ayarlanabilir, I²C arayüzü üzerinden kontrol edilir. Non-volatile belleğe sahip olup, rheostat konfigürasyonunda çalışır. 1.8V ile 5.5V arasında besleme voltajında uyumlu, geniş sıcaklık aralığında (-40°C ~ 125°C) kullanılabilir. TSSOP-14 yüzey montaj paketinde sunulur. Ses, medya sistemleri, enstrümantasyon ve otomotiv uygulamalarında ses/sinyal seviyeleri kontrol etmek için kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Rheostat
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V