MCP4431T-104E/ST
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4431
MCP4431T-104E/ST Hakkında
MCP4431T-104E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal direnç değeri ile, her kanal 129 tap aracılığıyla direnci kontrol etmeye olanak tanır. I²C arayüzü sayesinde mikrodenetleyiciler ve başka dijital sistemlerden kolay bir şekilde yönetilebilir. Seçilebilir adres özelliği, aynı bus üzerinde birden fazla cihazın bağlanmasını mümkün kılar. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilen bu bileşen, analog sinyal ayarlaması, ses kontrolü, sensör kalibrasyonu ve ağ cihazları konfigürasyonu gibi uygulamalarda kullanılır. Surface mount paketi olan 20-TSSOP ile kompakt tasarımlar için uygundur. -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında güvenilir çalışma sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V