MCP4431-502E/ML
IC DGTL POT 5KOHM 129TAP 20QFN
Paket/Kılıf
20-VFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4431
MCP4431-502E/ML Hakkında
MCP4431-502E/ML, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometre entegre devresidir. 5kΩ nominal dirençten 129 tap noktasına sahip olan bu bileşen, I²C iletişim arayüzü üzerinden kontrol edilebilir. 75Ω wiper dirençi ve linear taper karakteristiğine sahiptir. 1.8V ile 5.5V arasında çalışabilen bu IC, ses seviyesi kontrolü, kazanç ayarlaması, filtre kalibrasyonu ve kalibrasyonlu analog sinyal kontrol uygulamalarında kullanılır. Seçilebilir adres özellikleri ile aynı I²C bus üzerinde birden fazla cihazın bağlanması mümkündür. 20-QFN SMD paketinde sunulan bileşen, -40°C ~ 125°C sıcaklık aralığında çalışır.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 20-VFQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 5k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 20-QFN (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V