MCP4362-104E/ST
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4362
MCP4362-104E/ST Hakkında
MCP4362-104E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 4-kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ direnç değerine sahip bu bileşen, 257 tap pozisyonu ile hassas dirençsel ayarlama sağlar. SPI arayüzü sayesinde mikrodenetleyici ve FPGA'lardan kolayca kontrol edilebilir. Non-volatile hafızası ayarlanmış değerleri saklayabilir. -40°C ile 125°C arasında çalışabilen bu IC, 1.8V ile 5.5V ek voltajda beslenebilir. Audio ses seviyesi kontrolü, kalibre edilmiş sensör uygulamaları, analog sinyal işleme ve test ekipmanlarında kullanılabilir. 14-TSSOP SMD paketinde sunulan bileşen, ±20% toleransta ve 150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Rheostat
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V