MCP4331T-104E/ML
IC DGTL POT 100KOHM 129TAP 20QFN
Paket/Kılıf
20-VFQFN Exposed Pad
Seri / Aile Numarası
MCP4331
MCP4331T-104E/ML Hakkında
MCP4331T-104E/ML, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ nominal dirençle ve 129 tap konumuyla doğrusal dirençlenmiş değişkenlere sahiptir. SPI seri arayüzü üzerinden kontrol edilir ve volatile bellek tipinde veri saklama özelliğine sahiptir. 1.8V ile 5.5V arasında besleme voltajında çalışır, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. 20-pin QFN (4x4mm) yüzey montaj paketi ile sunulur. Ses amplifikatörleri, kalibre edilebilir analog devreleri, ses seviyeleri, ışık kontrolü ve diğer analog kontrol uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Configuration Potentiometer
Interface SPI
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 4
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 20-VFQFN Exposed Pad
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 20-QFN (4x4)
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V