MCP4331-503E/ST
IC DGT POT 50KOHM 129TAP 20TSSOP
Paket/Kılıf
20-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4331
MCP4331-503E/ST Hakkında
MCP4331-503E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 4 kanallı dijital potansiyometredir. 50kΩ değerinde ve 129 tap pozisyonuna sahiptir. SPI arayüzü ile kontrol edilebilen bu entegre, 1.8V ile 5.5V arasında çalışma gerilimini destekler. Volatile bellek tipine sahip olup, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışabilir. Surface mount 20-TSSOP paketinde sunulan bileşen, lineer taper özelliğine ve ±20% toleransa sahiptir. Ses kontrolü, kurva ayarlama, kalibre edilebilir filtreler ve analog sinyal seviyesi kontrol uygulamalarında kullanılır. Wiper direnci tipik olarak 75Ω'dur ve sıcaklık katsayısı 150ppm/°C'dir.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 20-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V