MCP4251T-103E/ST
IC DGT POT 10KOHM 257TAP 14TSSOP
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4251
MCP4251T-103E/ST Hakkında
MCP4251T-103E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen 10kΩ dijital potansiyometredir. İki bağımsız devre içeren bu bileşen, SPI arayüzü üzerinden kontrol edilir ve 257 tap seviyesi ile hassas dirençsel ayarlamalar sağlar. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan bu entegre, ses sistemleri, analog ölçüm devreleri, kalibre edilebilir filtreleri ve AGC uygulamalarında kullanılır. Uçucu belleğe sahip olan MCP4251, güç kesintisinde son değerini korumaz. Surface mount 14-TSSOP pakette sunulan bileşen, -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında çalışır ve 75Ω tipik silindir direncine sahiptir.
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V