MCP4251-104E/ST
Paket/Kılıf
14-TSSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4251
MCP4251-104E/ST Hakkında
MCP4251-104E/ST, Microchip Technology tarafından üretilen iki kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ direnç değeri, 257 adımlı taps ve SPI arayüzü ile programlanabilir direnç ayarlaması sağlar. Wiper direnci tipik olarak 75Ω'dir. Surface mount 14-TSSOP paketinde sunulan bileşen, 1.8V ile 5.5V arasında çalışır ve -40°C ile 125°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Lineer taper ve ±20% tolerans ile belirtilmiştir. 150ppm/°C sıcaklık katsayısına sahiptir. Analog sinyal kontrolü, ses seviyesi ayarı, kalibre edilebilir şaltı ve diğer değişken direnç uygulamalarında kullanılır.
Memory Type Volatile
Mounting Type Surface Mount
Number of Circuits 2
Number of Taps 257
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 14-TSSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V