MCP4242-104E/UN
IC DGT POT 100KOHM 129TAP 10MSOP
Paket/Kılıf
10-MSOP
Seri / Aile Numarası
MCP4242
MCP4242-104E/UN Hakkında
MCP4242-104E/UN, Microchip Technology tarafından üretilen 2 kanallı dijital potansiyometredir. 100kΩ dirençli yapıyla 129 tap ayarlanabilir değere sahiptir. SPI arayüzü üzerinden kontrol edilen bu bileşen, rheostat konfigürasyonunda çalışır ve non-volatile bellek içerir. 1.8V ile 5.5V arasında çalışan bu bileşen, analog sinyal seviyesi ayarlanması, ses cihazları, aydınlatma kontrol sistemleri ve kalibrasyonlu ölçüm uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 125°C arası geniş sıcaklık aralığında çalışabilen bileşen, yüksek doğrusallık (Linear taper) sağlar.
Number of Taps 129
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Part Status Active
Resistance (Ohms) 100k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 75
Supplier Device Package 10-MSOP
Taper Linear
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V